Hakkımızda

#

İhaleden Nedir?

Temel anlamda borcunu ödeyemeyen kişilerin mallarının, kanunun düzenlediği çerçevede satışının gerçekleştirilmesi sağlıyoruz.

İhale ile araç sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri adres olan ihaleden.com üzerinden, hacizli araçların kanunlara uygun şekilde satışı yapılmaktadır. Satışlarımız, devlet eliyle yapılan ve halka açık olan ihalelerden katılımcılara hiçbir müdahale edilmeden gerçekleştirilmektedir.
Eski dönemlerde yalnızca yerel gazeteler aracılığıyla duyurulan ve belirli kişilerin takibini yapabildiği ihaleler bir manada üstü kapalı gerçekleştirilmekteydi. Günümüzde ise değişen İcra İflas Kanunu ve teknolojik gelişmelere paralel olarak icra ihaleleri yeniden biçimlendirilmeye başlandı. Bu sayede toplumsal hayata uygun hale getirilen ihaleler, talep eden herkesin katılımının mümkün olduğu ve internet üzerinden de takip edilebilen bir hale dönüştürülmüş olundu. Bütün bunların sonucunda katılımın kolaylaştığı ihalelere girmek isteyenlerin sayısı da her geçen geçen gün artıyor.
İhalelere katılımı iki şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. İsterseniz ihale yapılacak alana nüfus cüzdanınızla gelip başvuruyu yapabilir, isterseniz de esatis.uyap.gov.tr adresinden başvuru işlemlerinizi halledebilirsiniz. Satışlara internet üzerinden katılmanız durumunda e-imza ile alınan şifre ve Vakıfbank’tan açacağınız hesap aracılığıyla teminat bedelini ödemeniz gerekmektedir.
İcra üzerinden araç alım aşamasında akıllara gelen bir diğer soru ise icranın dini açıdan caiz olup olmadığı noktasında yaşanmaktadır. Halk arasında ağlayanın malı gülene yaramaz gibi oldukça yaygın söylentiler, icradan bir ürün satın alma konusunda tereddüt yaşanmasına neden oluyor. İslam alimlerinin bu konu üzerine birleştiği nokta ise borçlu kimselerin mallarının haciz yolu ile satılması caiz olup bu alışverişte herhangi bir dini engel bulunmadığı yönündedir.
Öyle ki, borçlu kimse borcunu ödemediği takdirde alacaklı mağdur olmaktadır. Haciz işlemi ile alacaklının mahrumiyeti son bulurken borçluya da yaptırım uygulanmakta ve adalet sağlanmaktadır. Bu noktada, ihaleye katılıp icradan araç alanlar da alacaklı-borçlu arasındaki sorunun çözümüne vesile olacaklardır. Hacizli araç satın alımı borçluyu en kısa sürede borcundan kurtarmanın bir yolu olduğundan hem toplumsal hem de dini açıdan oldukça önemli bir ticari işlemdir.
www.ihaleden.com ailesi, ihale katılımcılarından hiçbir ücret talep etmeden uygun fiyatlı araçların yeni sahipleri ile buluşmalarını sağlamaktadır. Türkiye’nin neresinde olursa olsun tüm ihalelere ait bilgi ve resimler sitemizde paylaşılmaktadır.
İhaleden ekibi olarak misyonumuz, araç ihalelerinin yüksek katılım ve adil şartlar içerisinde gerçekleşmesine yardımcı olmaktır. Sitemiz aracılığıyla aklınızda şüphe olmadan gönül rahatlığıyla ihalelere katılabilir en güvenli şekilde aracınızı satın alabilirsiniz.
Hayırlı uğurlu olması dileğimizle.

Araç Yelpazesi

Yüzlerce araç ile sizlere en iyi şekilde hizmet vermek için gece gündüz çalı...

En İyi Fiyat

Sizlere alacağınız araç ile ilgili en iyi fiyat teklifini sunuyoruz

Anlık İletisim

İhale hakkında detaylı bilgi almak için size özel müşteri temsilcimizle hemen iletişime geçebilirsiniz